Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Без принципової позиції політиків щодо підтримки українського виробника економічні зміни неможливі

ФРУ продовжує серію зустрічей з кандидатами в Президенти України задля підтримки Маніфесту роботодавців – конкретного плану прискореного економічного розвитку України, написаного самими підприємцями. Цього разу про налагодження взаємодії в розв'язанні найболючіших проблем йшлося під час спілкування членів Федерації – власників провідних підприємств, керівників профільних асоціацій з Андрієм Садовим, лідером партії «Самопоміч», міським головою Львова.

На початку зустрічі Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник озвучив позицію роботодавців щодо економічної ситуації в країні: вона в стані кризи, люди зневірилися, а тому масово виїжджають за кордон в пошуках кращого життя. Отже вкрай необхідні зміни задля добробуту для всіх. І саме роботодавці знають, як це зробити. «Коли знаєш, як діяти, неодмінно доб'єшся результатів», - зауважив він. Адже реалізація кожного пункту Маніфесту, як от поступальне збільшення частки переробної промисловості у ВВП, щорічне збільшення експорту за рахунок товарів з доданою вартістю, переорієнтування фінансово-кредитної політики на потреби реального сектору економіки тощо здатна додати у зростанні не менше 1 відсоткового пункту. Звичайно, для цього необхідні законодавчі зміни, зокрема йдеться про прийняття Закону «Купуй українське» та низку інших нормотворчих змін, ініційованих роботодавцями. Тому ФРУ розраховує на їх підтримку з боку фракції «Самопомочі» в парламенті, тим більш що приклади такої взаємодії вже є.

«Сьогодні той унікальний випадок, коли до Маніфесту роботодавців мені немає чого додати, - зазначив Андрій Садовий. – Моя принципова позиція – підтримувати українського виробника». Під час дискусії з кандидатом в Президенти України було обговорено шляхи вирішення низки проблемних питань, що хвилюють роботодавців. Йшлося про можливість запуску програми «Український комбайн», надання преференцій виробникам міського електротранспорту, вдосконалення сфери професійно-технічної та вищої освіти, перегляд фінансово-кредитної політики тощо.

За підсумками обговорення було підписано Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію, сторони домовились про просування ініціатив, що містяться в Маніфесті роботодавців.

Варто нагадати, що раніше ФРУ підписалf Меморандум з кандидатом в Президенти України Анатолієм Гриценком, лідером партії «Громадянська позиція».