Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Без національного виробництва забезпечити стабільне покриття попиту на добрива неможливо

Понад 50 керівників провідних українських підприємств – виробників добрив та аграріїв взяли участь у робочій зустрічі на тему «Все буде добрива: перспективи розвитку ринку добрив в України та забезпечення осінніх польових робіт-2019», організованій ФРУ та Союзом хіміків. Також у обговоренні взяли участь представники МінАПК, Аграрного фонду, трейдерів.

 

him agro 1

Учасники зустрічі погодилися, що, незважаючи на заборону ввезення добрив російського походження в Україну з 1 липня 2019 року жодних підстав очікувати дефіциту добрив у другому півріччі нема. Україна здатна ефективно здійснити імпортозаміщення 800 тис. т комплексних мінеральних добрив, що постачалися із Росії. З них вітчизняні виробники можуть без додаткових інвестицій наростити випуск в обсязі до 450 тис. т добрив на рік (56%), решта станом на 19 липня вже завезено постачальниками з інших країн. Тобто за півроку на ринок надійшло добрив у розмірі річної потреби.

Наразі всі українські заводи, за винятком державного Одеського припортового заводу, працюють стабільно, виробничих потужностей достатньо для виконання усіх замовлень у вказаних обсягах.

him agro 9

Ціни на вітчизняну продукцію у 2 кварталі 2019 року значно знижено. За умови стабільної ціни на газ та за умови відсутності коливання курсу національної валюти до долара США жодних підстав для підвищення вартості вітчизняних мінеральних добрив немає.

Загалом українські виробники добрив забезпечують потреби вітчизняних аграрії на 60 та більше відсотків, зазначив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

him agro 3

Аграрний фонд готовий стабільно забезпечувати аграріїв добривами і підтримувати стабільність аграрного ринку в цілому. Микола Зубарєв, виконавчий директор установи, підкреслив, що Аграрний фонд купує добрива виключно вітчизняного виробництва. Продаж їх аграріям здійснює, зокрема, і під майбутній урожай, за системою форвардних контрактів. Це серйозна допомога сільгоспвиробникам, оскільки, на відміну від ситуації з банками, вони фактично отримують кредит без наявності твердої застави.

Вітчизняні виробники добрив також готові активно напряму працювати з аграріями. Більше того, пропонують нові власні програми лояльності (прямі знижки та можливість пільгового кредитування банками – партнерами). Таку програму від компаній групи OSTCHEM представив Євген Хуриленко.

him agro prezentacia

Заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк розказав, що за останні три роки внесення азотних мінеральних добрив аграріями зросло на третину (з 3 до 4 млн тонн), що сприяло отриманню рекордних врожаїв. Науковці прогнозують, що до 2022 року попит на добрива зросте на 4.5 млн тонн. Наразі сектор виробництва добрив забезпечує функціонування 102 тис. робочих місць. І галузь здатна суттєво впливати на платіжний баланс країни (адже наразі потреба в азотних добривах складає 1 млрд дол. на рік).

При цьому будь-яке підвищення ціни на газ, яка має найбільшу питому вагу у собівартості кінцевої продукції при виробництві мінеральних добрив, негативно впливає на можливість національних виробників конкурувати з імпортними добривами за критерієм ціни.

him agro 4

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, підбиваючи підсумки зустрічі зазначив, що її учасники планують звернутися до Кабінету міністрів України із закликом вжити заходів для недопущення суттєвого підвищення ціни на газ для вітчизняних виробників добрив. А також – забезпечити стабільне фінансування Аграрного фонду для ефективного виконання ним своїх функцій та розглянути можливість застосування важелів захисту внутрішнього ринку з врахуванням інтересів аграріїв для досягнення добросовісного його розподілу між вітчизняними та іноземними виробниками.

Доопрацьоване з урахуванням усіх пропозицій учасників зустрічі звернення ФРУ оприлюднить найближчим часом.

 

Переглянути запис трансляції зустрічі можна за посиланням: Facebook.

him agro 2

him agro 5

him agro 6

him agro 7

him agro 8

him agro 10