Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Батл думок. Промисловці проти НБУ

16 липня о 12.00 у Інтерконтиненталі

(Київ, вул. Велика Житомирська, 2А, зал «Золоті ворота-1»)

Батл Думок «Промисловці проти НБУ»

Представники бізнесу, державні посадовці та експерти говоритимуть про те, що відбувається у кредитно-грошовій політиці держави, чому вона, на переконання вітчизняних виробників, сприяє зростанню трудової міграції та занепаду реального сектору української економіки.

Промисловці стверджують: Національний банк України вбиває український бізнес.

Боротьба з інфляцією для держрегулятора важливіша за економічне зростання та боротьбу з безробіттям. Облікова ставка Нацбанку - 17,5%, інфляція – 9%. Такий розрив робить неможливим розвиток економіки, заморожує кредитування промислового сектору.

Опитування ФРУ показало, що понад 75 відсотків респондентів не готові інвестувати в економіку України за існуючих умов, при цьому 60 відсотків опитаних готові інвестувати в інші країни.

Інвестори вкладають гроші в наші боргові цінні папери. Не в економіку, не в створення нових робочих місць. У звичайні фінансові спекуляції. Більше того, Мінфін заохочує здійснювати такі спекуляції іноземних інвесторів, які в майбутньому можуть виступить ще одним фактором дестабілізації.

На сьогодні загальна сума вкладень НБУ та банків у ОВДП становить 772 млрд грн! З них 62 млрд знаходяться в руках нерезидентів і ці обсяги стрімко зростають. Це – величезні кошти і спрямування хоча б їх частини на кредитування підприємств суттєво збільшило б ВВП та допомогло створити нові робочі місця.

При цьому побороти інфляцію за 3 роки НБУ так і не зміг, але продовжує свою деструктивну політику.

Представники бізнесу готові розповісти, який вихід із ситуації вони бачать, вислухати точку зору тих, хто формує грошово-кредитну політику держави та експертів. Так спробувати спільно знайти вирішення проблеми.

У Батлі Думок візьмуть участь:

Дмитро Олійник - Голова Ради ФРУ;

Олег Бахматюк – власник групи компаній «Укрлендфармінг»;

Василь Горбаль - народний депутат України трьох скликань, член Ради НБУ (2003–2005, 2007-2014), засновник «Укргазбанку»;

Василь Фурман - член Ради НБУ;

Також запрошено представників Мінфіну і понад 50 власників та керівників провідних підприємств України та експертів.

З питань акредитації преси звертайтесь за телефонами: 251-70-48, +38 050 725 20 97 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.