Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Аналітичний центр ФРУ визначив Індекс впевненості бізнесу у І півріччі 2021 р.

Постійний контакт ФРУ з промисловими підприємствами, зокрема, фіналізується в дослідженні Індексу впевненості бізнесу.

У проведеному Аналітичним центром Федерації відкритому опитуванні участь взяли власники або керівники 100 підприємств, що працевлаштовують близько 116 тис. осіб. Ці підприємства представляють практично всі сфери економіки. 54% підприємств, що взяли участь у опитуванні є експортерами.

sfery

exp

Індекс впевненості бізнесу, розрахований у І півріччі 2021 р за результатами аналізу відповідей всіх учасників опитування та з урахуванням кількості працівників, що стоять за відповіддю власника або керівника підприємства, становив «- 0,39» при еталонному значені 0. Серед експортерів він виявися ще нижчим – «- 0,66».

ind

По компаніях, які не реалізують продукцію на експорт, – «- 0,55», що свідчить про відсутність у бізнесу впевненості у можливості розвитку, збереженні наявних робочих місць та створенні нових.

Що ж заважає бізнесу відчувати себе впевненим?

Для більшості підприємств з врахуванням кількості їх працівників основними проблемами, що заважають їх розвитку є:

• свавілля правоохоронних та контролюючих органів (для 59,2%),

• високий рівень податків (для 43,2%),

• надвисокі тарифи природних монополій (для 29,3%),

• відсутність довіри до судової влади (для 28,6 %),

• відсутність нормального конкурентного середовища (для 26,7 %),

• висока вартість (недоступність) кредитних ресурсів (для 24,5 %),

• дефіцит кваліфікованих кадрів (для 18 %).

problems

Результати дослідження Індексу впевненості бізнесу Федерація використовує, зокрема, при підготовці Рекомендацій роботодавців для Уряду.

Дослідження реалізовано за підтримки проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Його мета полягає у допомозі уряду України у здійсненні його діяльності, спрямованої на вдосконалення управління ринком праці шляхом зміцнення служб зайнятості та інших інститутів ринку праці, для забезпечення кращої відповідності кваліфікації працівників попиту на неї, а також покращення тристороннього соціального діалогу шляхом розбудови інституційного потенціалу соціальних партнерів, та Конфедерації промисловості Данії (DI) в рамках Угоди між Конфедерацією промисловості Данії і Федерацією роботодавців України для розвитку співпраці щодо ролі приватного сектора.

Детальніше з дослідженням та рекомендаціями ФРУ щодо того, як змінити ситуацію, можна ознайомитися за посиланням.

Результати дослідження