Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Агроекспо-2021 #локалізації_бути!

Найбільша виставка України підбиває підсумки. За 4 дні «АGROEXPO-2021» відвідали 46 500 чоловік. У ній взяли участь 512 компаній-експонентів та близько 500 учасників «Покровського ярмарку».

«AGROEXPO», співзасновником та співорганізатором якої є Федерація, сьогодні також входить до десятки найбільших виставок Європи. Виставкова площа комплексу має рекордні для України розміри — 125 000 м².

Виставка щороку росте та розвивається. Сьогодні тут представлена величека кількість сучасних українських виробників. Значна частина з них – нові компанії, створені «з нуля».

Аграрне машинобудування в Україні щороку міцнішає. І це приклад того, як зростання базової галузі - сільського господарства разом з ефективним державним стимулюванням, створює ринок для внутрішніх виробників суміжних галузей.

Йдеться про реалізацію державної програми підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування шляхом часткової компенсації аграріям вартості української техніки, започаткованої за ініціативи ФРУ.

За роки дії програми кількість виробників машин для сільського господарства зросла до близько 200, а до переліку входить майже 17 000 найменувань продукції.

А все це - локалізація виробництва в Україні та відповідні технологічні операції.

«І коли нам сьогодні опоненти локалізації кажуть, що вона не працюватиме, ми відповідаємо – подивіться навкола. Саме вимоги до локалізації виробництва вітчизняної сільгосптехніки та відповідна державна підтримка призвели до того, що кількість компаній, які здатні виконувати ці умови, зросла з 40 до 200, створено щонайменше 5000 нових робочих місць.

Закликаємо Уряд та Парламент максимально швидко імплементувати ініціативу, яка масштабує цей позитивний приклад на велику кількість груп іншої продукції машинобудування: енергетичну, комунальну та спецтехнику, громадський та залізничний транспорт», - каже гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.
Йдеться про законопроект №3739 та необхідність прийняття відповідної урядової постанови.

Це створить ринок для наших виробників, залучить нові технології, дасть можливість модернізувати виробництво. Підтримка такої ініціативи допоможе створити 62,5 тис нових робочих місць, збільшити податкові надходження та ВВП.