Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

«Зимові» дослідження від «Інституту здоров’я рослин»

Зимовий період – гарний час для відпочинку для всіх, окрім вчених «Інституту здоров’я рослин». Адже в цей час збільшується попит на агробіологічні дослідження у фітотронних кімнатах і кліматичних камерах з регульованими показниками умов навколишнього середовища.

«Закупити на сезон насіння та пестициди – далеко не повний перелік того, що необхідно зробити аграрієві перед посівною,впевнений керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. – Бо ніколи навмання не можна передбачити, як поведе себе ваш посівний матеріал – чи зійде він, і наскільки сходам підійдуть обрані вами препарати. Тому в зимовий період ми б радили обов’язково провести фітотоксичну оцінку впливу пестицидів на пророщування та ріст проростків сільськогосподарських культур».

Ці та інші дослідження проводять в агробіологічній лабораторії «Інституту здоров’я рослин». Вчені поміщають насіння до кліматичних камер і фітотронних кімнат, штучно створюють необхідні умови для його проростання – температуру, вологість та освітленість, – а потім обробляють препаратами, які замовник планує купувати, щоб виявити їх вплив на посівні якості насіннєвого матеріалу. Адже, як відзначають в Інституті, краще провести подібні дослідження в лабораторних умовах, ніж перетворювати власне поле на дослідний полігон.