Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

За підтримки Федерації роботодавці і влада Черкащини об'єднують зусилля

13 грудня у місті Золотоноша відбулося виїзне розширене засідання правління Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців. У рамках цього робоча група Федерації роботодавців України на чолі з Генеральним директором ФРУ Русланом Іллічовим зустрічалася з роботодавцями та владою Черкащини. Мета поїздки – практична реалізація документів, що їх було схвалено на головної бізнес-зустрічі року Ukrainian Employers Annual Meeting. Йдеться про впровадження щорічного регіонального рейтингу REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS та Рекомендації роботодавців для Уряду на 2020 рік.

засідання13.12 1

Цьому заходу передувала екскурсія підприємством «Еконія», яке входить до складу об’єднання і вирізняється високими стандартами виробництва та формування бізнес-клімату регіону. Це інноваційне підприємство з виробництва питної води та дитячого харчування відоме далеко за межами Черкащини та України в цілому. Президент компанії Ірина Варагаш ознайомила з промисловими потужностями підприємства, де виробляється продукція під добре відомими торговими марками «МАЛЯТКО», «АКВУЛЯ», «ЙОДО» тощо.

засідання13.12 6

засідання13.12 4

засідання13.12 7

засідання13.12 3

«Еконія» - не лише найсучасніше виробництво і бюджетоутворююче підприємство Черкащини на 200 робочих місць, а й взірець ведення бізнесу в сучасних умовах. Родина Варагашів починала свою діяльність із бутилювання та постачання на український ринок відомої марки Трускавецька», яка на той час була недоступною для вітчизняного споживача. З часом відкрила новий бізнес на Черкащині. Так з’явилася принципово нова для України, надзвичайно затребувана на ринку вода «Малятко». Вклавши у виробництво чимало коштів, відстоявши своє підприємство від рейдерів, в тому числі, за допомогою Федерації роботодавців України та обласного об’єднання роботодавців, бізнесу та влади міста і регіону, Ірина Варагаш разом зі своєю родиною нині розвиває по-справжньому інноваційний бізнес і консолідує навколо себе інших роботодавців міста. «Саме на таких відповідальних роботодавців треба рівнятися і саме вони створюють інноваційний імідж регіону», - сказав при відкритті заходу у Золотоноській міській раді Голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков.

засідання13.12 2

А налагодити тісну взаємодію з місцевою владою об’єднанню допоможе REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS, з яким присутніх ознайомив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Адже щорічний рейтинг має стати барометром з оцінки умов ведення бізнесу, створення та збереження робочих місць в регіонах та максимально залучити до процесу оцінки місцевих роботодавців, визначити індикатори оцінки, які викликають довіру, бути інструментом для відстоювання інтересів бізнесу. Жваву дискусію серед присутніх викликала презентація Русланом Іллічовим Рекомендацій роботодавців для Уряду на 2020 рік, що доводить: у цьому документі розкрито найболючіші проблеми роботодавців і, що головне, вказано шляхи їх розв'язання. Наприклад, на переконання Петра Душейка, засновника Агропромислової корпорації «Дніпро», особливе обурення викликає грошово-кредитна політика НБУ, яка сприяла створенню справжньої фінансової піраміди ОВДП, введенню в Україну значних спекулятивних коштів невідомого походження та економічно необґрунтованому зміцненню курсу гривні. Підкреслимо: у схвалених на Ukrainian Employers Annual Meeting Рекомендаціях міститься розділ щодо грошово-кредитної політики, яка є прерогативою НБУ. Серед них - вимога термінового суттєвого зменшення облікової ставки НБУ з метою її наближення до офіційного рівня інфляції (минулого тижня її знижено поки що на 2 в.п.), пом'якшення грошово-кредитної політики в цілому з метою досягнення економічного зростання та створення робочих місць. Про необхідність об'єднання зусиль також говорили міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, президент ТОВ ПІІ «Еконія» Ірина Варагаш, директор ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій» Євген Таран, ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор та інші. Символічною ілюстрацією в консолідацію бізнес-спільноти стало входження до Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців нового колективного члена – ТОВ «Полікор», яке очолює Ігор Корсун. ТОВ «Полікор», яке працює на ринку України майже 25 років - це регіональна мережа спеціалізованих оптово-роздрібних центрів з комплексного постачання десятків тисяч найменувань електротехнічної продукції промислового та побутового призначення від провідних вітчизняних та європейських виробників. І це ще не все. Про свою зацікавленість у зміцненні контактів з об'єднанням роботодавців під час зустрічі наголосив Сергій Шевченко, комерційний директор ТОВ «Араміс». ТОВ «Араміс» займається виробництвом технологічного обладнання для обробки матеріалів (верстатів лазерного різання, лазерних гравіювальників тощо).

Цього дня робоча група ФРУ відвідала ще одне знакове виробництво - ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», що в селі Балаклея Смілянського району. Підприємством керує унікальна особистість - Євген Таран, інженер за фахом, який на місці занедбаного приміщення буквально з нуля організував сучасне виробництво солодкої продукції. Фабрика виготовляє близько 100 видів льодяникової карамелі ТМ «Рокс». Продукція постачається в країни СНД, ЄС, Близького Сходу, США та Китай – загалом до 30 країн. Лише минулого року компанія додала до свого списку 11 країн, а загальний обіг коштів по експорту за 2018 рік становив майже 45 млн грн. Розширення географії експорту дозволило підприємству розпочати реалізацію плану розширення виробництва з придбанням комплексу нового обладнання за рахунок власних інвестицій. Завдяки цьому кількість працівників зросла з 250 у 2015 році до нинішніх 346.