Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Сьогодні необхідна увага держави до підготовки кадрів робітничих спеціальностей

20 листопада на засіданні регіональної ради професійно-технічної освіти при Черкаській обласній державній адміністрації, до складу якої входить представник обласного об’єднання організацій роботодавців, розглядалося питання коригування обсягів регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у 2019 році для закладів профтехосвіти.

Як зазначив новопризначений голова ради ПТО, перший заступник голови облдержадміністрації Борис Лєбєдцов, нинішній період «символізує відродження уваги держави до підготовки кадрів робітничих спеціальностей», адже цілий розділ Програми діяльності уряду присвячений саме цьому питанню.Освіта

У ході засідання учасники назвали причини, що гальмують розвиток профтехосвіти в Україні, серед яких: низький рівень заробітної плати майстрів, небажання роботодавців сплачувати практикантам заробітну плату, відмова безробітних від запропонованої роботи на підприємстві, відсутність відповідної матеріально-технічної бази у закладах ПТО, такої, наприклад, як сучасні верстати, станки, транспортні засоби тощо.

Всі ці недоліки мають місце. Проте, на нашу думку, є ще одна суттєва проблема – відсутність широкої популяризації робітничих спеціальностей на державному рівні. Зокрема, у творах кіномистецтва та за допомогою соціальної реклами.

Освіта3