Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Саме бізнес має формувати порядок денний в регіонах та в державі

Відкриваючи стратегічну сесію роботодавців та влади Черкащини, у якій взяли участь близько 50 представників бізнесу, місцевої влади, закладів освіти, генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що сьогодні, мабуть, головний виклик, що стоїть перед Україною – це трудова міграція. Сьогодні, за різними оцінками, близько 4 млн наших людей працюють за кордоном майже постійно. Яким чином можна вирішити цю проблему? У неї одне просте рішення – створювати в Україні робочі місця з гідною зарплатою.

10

«Саме тому головний фокус сьогоднішньої розмови – що потрібно робити на рівні регіону, на рівні держави для того, щоб в країні з'являлися робочі місця, люди залишалися та працювали в Україні.

Ми вчора заїхали на Агрофірму «Маяк» і були дуже вражені тим, що господар, який дає сьогодні роботу 250 людям в Піщаному, зробив переробку, там є 2500 голів великої рогатої худоби, м'ясокомбінат, комбікормовий завод. Людина у невеличкому селі показала, якою повинна бути економіка. Сировина не вивозиться, а переробляється. Люди живуть та працюють вдома.

На рівні держави також маємо відповідь. Перший пункт Маніфесту роботодавців України – зупинення масового відтоку робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції. У цьому документі - конкретні кроки, яким чином і що потрібно робити державі, щоб люди працювали в Україні.

Я сьогодні, я дуже сподіваюся, що ми всі під час дискусії будемо формувати для Уряду на наступний рік конкретні рекомендації, що ми хочемо від Уряду, що ми хочемо від місцевої влади для того, щоб бізнес розвивався, підприємства і робочі місця створювалися, а люди не залишали Україну», - сказав Руслан Іллічов.

Про свій досвід та проблемні питання розповідали керівники кращих підприємств, а таких на Черкащині чимало. «Укравіт», ПАТ "Азот", «Еконія», взуттєва фабрика "Лавента", Кондитерська Фабрика "Меркурій" розповідали про підготовку кадрів, боротьбу з корупцією та рейдерством, підкорення закордонних ринків. Говорили про те, що болить найбільше. Ринок землі, кредитно-грошову політику держави, відсутність необхідної підтримки вітчизняного виробника, фіскальний тиск.

 4

15

16

18

19

Відео яскравих виступів наших учасників ми обов'язково вам покажемо найближчими днями.

Не оминули й нещодавні реформи, те, що, на жаль, бізнес сьогодні відокремлений від цих процесів. Чому так сталося?

Немає стратегічного документу розвитку країни. Порядок денний Верховної Ради та Уряду не враховує реальні потреби бізнесу. Бізнес-спільнота дезорієнтована.

У той час як бізнес має форматувати порядок денний на рівні регіонів і на рівні країни. У роботодавців для є цього багато інструментів, необхідно лише правильно та активно їх використовувати та об'єднувати зусилля.

Лише тоді і Уряд, і Верховна Рада робитимуть те, що фактично потрібно бізнесу, який розвиває країну та створює робочі місця.

Руслан Іллічов розповів, що вже наступного року ФРУ проводитиме рейтинг REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS. В його основі буде саме створення робочих місць в регіонах та умови, які для цього створює місцева влада.

Також наші експерти говорили про

- шляхи подолання кадрового голоду,
- нові можливості для експортерів
- податкові новації у законодавстві
- як захиститися від недобросовісних правоохоронців

та багато інших гарячих тем.

22

23

24

25

26

27

28

29

30

21

9

19

17

14

13

12

11

 

8

7

6

5

 

3

2

1