Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

На засіданні ради профтехосвіти при ОДА погодили обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів

На Черкащині відбулося засідання регіональної ради професійно-технічної освіти при ОДА. За його результатами погодили обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, інформують у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

 

Відкриваючи захід, Валерій Данилевський ознайомив присутніх із станом професійної (професійно-технічної) освіти області. За його словами, попередні пропозиції щодо обсягів регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у 2019 році подали 19 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, якими планується прийняти на навчання 3071 особу з числа випускників закладів загальної середньої освіти для отримання професійно-технічної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник».

Підставою для формування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у вище означеному обсязі є, зокрема, замовлення бюджетоутворюючих підприємств Черкас та області, відкриття підготовки за новими професіями, затребуваними на ринку праці, закриття підготовки за професіями, що не користуються попитом у роботодавців та абітурієнтів (оператор комп’ютерного набору).

У засіданні ради взяла участь виконавчий директор ЧОООР Тетяна Яворська, яка наголосила на поліпшенні співпраці керівників закладів профтехосвіти з роботодавцями регіону та недопущенні відкритті у профільних закладах невластивих їм спеціальностей. Таких, наприклад, як перукарі у професійному училищі будівельного профілю. Прикро, що міська влада ініціювала таке замовлення, не запитавши думки роботодавців з цього приводу. Натомість, місцеві роботодавці гостро потребують підготовки таких спеціалістів, як, скажімо, бетонярі.