Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ наполягає на припиненні тиску на «Еконію»

На цьому сьогодні, під час пресконференції в Києві, присвяченій подіям навколо виробника дитячого харчування та питної води ТОВ ПІІ «Еконія» (м. Золотоноша, Черкаська обл.), наголосив член Президії Ради Федерації, голова правління Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков.

2

Як відомо, вранці 9 липня в компанію «завітали» слідчі Головного слідчого управління МВС України та прокурори Офісу Генерального прокурора. Але спочатку озброєний супровід (т.зв. «маски-шоу») зламав двері на прохідній підприємства, поклав на підлогу охоронця заводу та намагався зламати відеокамеру. Трохи пізніше ти ж самі дії було вчинено в київському офісі «Еконії»: силовики виламали двері, незважаючи на намагання представників компанії відкрити двері, а також за місцем знаходження нерухомості засновника підприємства Ірини Варагаш. В результаті обшуків було вилучено два сервери, вісім комп’ютерів і навіть сімейний архів.

Ці дії відбувалися в межах досудового розслідування по кримінальному провадженню і на підставі судових ухвал про начебто шахрайські дії по доведенню до банкрутства та продажу комунального підприємства «Золотоніська меблева фабрика», що відбувалися 2012 року. Це при тому, що нерухоме майно банкрута було придбано нинішньою «Еконією» ще 2008 року!

4

Цей та інші факти, про які детально йшлося під час пресконференції, можуть свідчити про однобічність і упередженість правоохоронних органів, які замість того, аби встановити істину та відшукати справжніх правопорушників, вдаються до відвертого тиску на підприємство. На сьогодні це одне з найбільших бюджетоутворюючих суб’єктів господарювання на Черкащині, адже за 2019 рік та перший квартал 2020 року «Еконією» сплачено понад 18 млн грн. податків, є активним гравцем на міжнародному ринку.

«Черкащина є дуже привабливим регіоном для інвесторів. Наприклад, в тому Золотоніському районі планується розташувати технопарк. Але ось такі дії силовиків по відношенню до бізнесу можуть звести всі зусилля по залученню інвесторів до нуля. А це втрата робочих місць, надходжень до бюджетів», - наголосив Борис Райков. Тому Федерація наполягатиме на припиненні тиску на «Еконію».

3

5

6