Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Через зростання цін на енергоносії низка підприємств Черкаської області може збанкрутувати

Через зростання цін на енергоносії низка підприємств Черкаської області може збанкрутувати, особливо це стосується тих компаній, які мають найбільшу частку енергоресурсів у собівартості продукції.

Це, зокрема, хімічна, скляна, керамічна галузі, сільгосппереробка тощо. Про це розповів керівник Федерації роботодавців Черкаської області Олександр Дорош під час зустрічі з головою обласної ради Анатолієм Підгорним та депутатами облради Євгеном Тараном і Олегом Кукліним.

- Ми почнемо втрачати наші підприємства і робочі місця, а відновити їх буде великою проблемою. Нас просто видавлять із внутрішнього і зовнішнього ринку, - додав депутат Євген Таран.

003

- Це питання не можна остаточно вирішити лише на рівні області, але якщо мовчати і нічого не робити, то енергомісткі бізнеси реальний сектор економіки знищиться, бо не витримає конкуренції та і перелаштуватися всі швидко не зможуть. До того ж із таким шаленим ростом цін зберегти рентабельність хоча б на рівні беззбитковості дуже важко, - зауважив очільник обласної ради.

Олександр Дорош запропонував створити спеціальний антикризовий комітет, де представники влади й бізнесу всі ці питання обговорять, підготують план заходів, які можна втілити на рівні області, або ж сформують конкретні ініціативи з якими можна буде звернутися до керівництва держави. З такою пропозицією він виступить на сесії обласної ради.

Голова облради підтримав цю ідею роботодавців.

- Представники промисловості повинні мати можливість висловити свою позицію аби сектор не зник. Остаточне рішення приймемо з колегами під час пленарного засідання. Сподіваюся, що до проблем роботодавців дослухаються і на державному рівні, адже ці підприємці формують реальний сектор економіки, створюють робочі місця і сплачують податки в бюджети, - додав Анатолій Підгорний.

002

Дерело: Черкаська обласна рада