Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Борис Райков: «Наше завдання – зробити так, щоб Черкащина була експортером якісної продукції, а не робочої сили».

Форум соціального партнерства «Вчись, працюй, живи на Черкащині!», що пройшов 23 грудня у Черкаському державному технологічному університеті, об’єднав представників бізнесу, влади, об’єднаних територіальних громад Черкаської області, державних установ, професійних спілок, освіти та громадськості навколо питання «Як зберегти кадровий потенціал регіону і запобігти виїзду на роботу закордон молодих фахівців із робітничих та інженерних спеціальностей – випускників навчальних закладів Черкащини».

Починаючи з 2017 року Черкаський державний технологічний університет активно впроваджує і реалізує регіональний освітній інформаційно-просвітницько-патріотичний проєкт «ВЧИСЬ, ПРАЦЮЙ, ЖИВИ НА ЧЕРКАЩИНІ» з метою підняття престижності технологічної освіти.  

Упродовж двох років спільно з роботодавцями, органами державної влади та представниками освіти Черкаський державний технологічний університет провів низку регіональних заходів, зокрема: Регіональний «круглий стіл» для підготовки Форуму майбутнього Черкащини «ВЧИСЬ, ПРАЦЮЙ, ЖИВИ НА ЧЕРКАЩИНІ!» на тему: «Професійна освіта як основа збереження кадрового потенціалу та економічного зростання Черкаської області» у грудні 2017 року та Форум майбутнього Черкащини «ВЧИСЬ, ПРАЦЮЙ, ЖИВИ НА ЧЕРКАЩИНІ!» у травні 2018 року.

Із квітня 2019 року, за ініціативи Черкаського державного технологічного університету, на запрошення ОТГ Черкаської області, стартував регіональний освітній інформаційно-просвітницько-патріотичний проєкт «ВЧИСЬ, ПРАЦЮЙ, ЖИВИ НА ЧЕРКАЩИНІ!» в освітніх закладах об’єднаних територіальних громад Черкаської області. Нинішній Форум соціального партнерства є одним із напрямків реалізації започаткованого проєкту.

– За два роки ми довели суспільству, що на Черкащині є робочі місця, а освіта регіону відповідає вимогам сучасності, – зазначив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор. – На Форумі соціального партнерства нам вкотре потрібно обговорити партнерську співпрацю, зауважити спільні успіхи, акцентувати увагу на перспективах та наголосити, що немає нагальної потреби молоді виїжджати закордон. 

 Під час Форуму соціального партнерства у межах п’яти дискусійних платформ: Освіта, Об’єднані територіальні громади, Роботодавці, Професійні спілки та Засоби масової інформації, учасники поділилися досвідом та враженнями від співпраці влади, бізнесу, освіти, профспілок  та об’єднаних територіальних громад, висловивши пропозиції для більш ефективної взаємодії та партнерства.

ЧДТУ1

  У роботі форуму взяв участь голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков, який наголосив на важливості підняття престижу працевлаштування на Черкащині, аби молоді фахівці мали бажання досягати успіху на рідній землі. Зокрема, він сказав:

  • Форум «Вчись, працюй, живи на Черкащині» дуже своєчасний, адже люди, які зібралися сьогодні тут, в силах зупинити тенденцію спаду населення Черкас і області. Наше завдання – зробити так, щоб Черкащина була експортером якісної продукції, а не робочої сили. Від того, як ми підготуємо молоде покоління, залежить процвітання Черкащини і всієї України.