Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

21 січня на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики народні депутати Ніна Южаніна та Андрій Ніколаєнко підтримали ФРУ у низці питань щодо визначення товарних позицій, які пропонується звільнити від оподаткування ПДВ та ввізним митом в рамках підтримки проектів із значними інвестиціями.

Проєкт Закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" не може бути підтриманий у поточній редакції. Він містить ряд негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Тому Федерація роботодавців України направила відкритий лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, у я кому закликала відкликати проект для подальших консультацій та доопрацювання. 

Не могла не радувати споживачів електроенергії цінова ситуація на РДН у ОЕС України в перші дні 2021 року. Після стрімкого зростання вартості електроенергії наприкінці минулого року, коли в деякі дні середньозважена ціна РДН сягала 1794,91 грн/МВТ*год (17.12.2020), в перші дні 2021 року вартість електроенергії знизилася до 910,48 грн/МВТ*год (01.01.2021) та 872,15 грн/МВТ*год (03.01.2021). Від початку року це була найнижча вартість електроенергії на РДН в ОЕС України.

Федерація роботодавців неодноразово звертала увагу Уряду, парламенту на можливі негативні наслідки для економіки та державного бюджету від прийняття Закону України № 466, який отримав назву «закон про податковий терор». Через різке підвищення ставки податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) на 320% з 1 січня цього року значно посились ризики ненадходження запланованих доходів до державного бюджету.