Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

7 липня 2020 року відбулося засідання робочої  групи щодо обговорення питання оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту в рамках опрацювання проекту Закону України № 3679 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів».

Федерація роботодавців як найбільший представник виробників – експортерів України неодноразово наголошувала на необхідності найскорішого запуску Експортно-кредитного агентства та забезпечення його ефективного функціонування. Закон України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» від 20 грудня 2016 року № 1792 зі змінами (далі – Закон про ЕКА) виявився здебільшого рамковим. Крім того, роботу ЕКА не було підкріплено належним фінансовим ресурсом.

Підвищення тарифів на передачу електроенергії збільшить вартість електричної енергії для промисловості і населення та призведе до скорочення виробництва та зростання безробіття в країні.

Федерація роботодавців України проаналізувала порівняльну таблицю проекту Закону України №2524, прийняття якого має усунути низку недоліків Закону №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (раніше – законопроект №1210), яка розглядалась на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики 30 червня.

За підсумками робочої поїздки Президента України до Хмельницької області 3-4 червня 2020 року та спілкування з роботодавцями області, Глава Держави звернувся до Уряду з низкою ініціатив щодо підтримки розвитку бізнесу.

Цього тижня на онлайн-засіданні Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики парламенту було рекомендовано до прийняття у першому читанні законопроект №3087-д про Бюро економічної безпеки Україні – єдиний орган по боротьбі з фінансовими злочинами.

22 червня Мінекономіки затвердило новий розподіл коштів у розмірі 104,5 млн грн сільгоспвиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2019 року та січні-травні 2020 року.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.06.2020 № 290 створено Робочу групу з питань розвитку податкового законодавства за участю Державної податкової служби України, представників бізнес-асоціацій, науковців, фахівців Мінфіну.

"Виготовляй та купуй українське: у Верховній Раді зареєстрували законопроект про локалізацію виробництва. Пришвидшити відновлення української економіки має локалізація виробництва. Це означає, що товари, які купуватиме держава, повинні хоча б частково виготовлятись в Україні. Під ініціативу вже підготували законопроект - і навіть зареєстрували у Верховній Раді.

Сьогодні у Львові презентували законопроект про локалізацію виробництва. Це ключова ініціатива для вітчизняної промисловості. Адже локалізація виробництва – це нові заводи та технології, висока додана вартість, робочі місця. Законопроект розробляли у тісній співпраці з Федерацією роботодавців.